Portal Borba objavio je 30. decembra tekst sa naslovom (VIDEO) Bruka i sramota: Uhapšen Milan Knežević a što je izazvalo pažnju Raskrinkavanja.me
Naša redakcija je, imavši u vidu brzinu informacija sa protesta u Botunu, a vidjevši da se Knežević nalazi u policijskoj marici, došla do zaključka da je Knežević bio uhapšen. Međutim, kasnije informacije su to demantovale jer je i sam Knežević kazao da je ušao u maricu ne dozvoljavajući da ista krene sa mještanima Zete koji su privedeni.
„Ja sam im rekao da idem sa mojim narodom do kraja i nemam namjeru da izlazim iz marice koja se odjednom pokvarila ćim sam ušao u nju. Ostajem s narodom do kraja, otvorena je institucionalna Pandorina kutija, a Crna Gora nije ista od danas“, izjavio je Knežević.
„Hapsili su svakoga koga su mogli. Da su mogli životinje, i njih bi. To je najbolji pokazatelj da se ništa nije promijenilo u policiji.“, poručio je on.
Imao je poruku i za parlamentarnu većinu: „Kao što bi rekao Bata Živojinović u Lepim selima: da se ne ljubimo“
Iz Uprave policije je kasnije zvanično saopšteno da su sva dovedena lica puštena bez zadržavanja.
“Takođe, poslanik Milan Knezević napustio je svojevolino policijsko vozilo za grupni prevoz lica u koje je prethodno, na isti način, samoinicijativno ušao, naveli su iz policije.
Isto je potvrdio i predsjednik Skupštine Andrija Mandić, koji je uoči početka premijerskog sata kazao da su pušteni svi građani koji su bili privredeni, te da niko nije povrijeđen.
I da činjenicu da Kneževic nije uhapšen potvrđuje i to da je pregovarao sa mještanima Zete nakon čega je odblokiran put ka Aerodromu.
Prema Krivičnom zakoniku Crne Gore, članu 264, ovlašćeni policijski službenici mogu neko lice lišiti slobode, ako postoji neki od razloga za određivanje pritvora iz člana 175 ovog zakonika, ali su dužni da o tome odmah obavijeste državnog tužioca, sačine službenu zabilješku koja obavezno sadrži vrijeme i mjesto lišenja slobode i da to lice, bez odlaganja sprovedu državnom tužiocu.
Prilikom dovođenja ovlašćeni policijski službenik će državnom tužiocu predati službenu zabilješku, a državni tužilac će u zapisnik unijeti i izjavu lica lišenog slobode o vremenu i mjestu lišenja slobode.
Prema članu 265, krivičnog zakonika, lice lišeno slobode se mora odmah predati državnom tužiocu ili policiji, a ako se to ne može učiniti, mora se odmah obavijestiti jedan od tih organa.
Dakle, Knežević nije uhapšen već je, kako je sam priznao svojevoljno ušao u policijsku maricu i odbio da iz nje izađe. Redakcija Borbe se stoga izvinjava čitaocima.

USTASKO…NJEMACKA POLICIJA
Nije Drago, no srpsko cetnicka, no sad kad vas hapse ne valja!
Ti si bas bolestan…..mozda bi trebalo neki spec da te pregleda.Sramotis familiju
Sve je ovo ružno i tužno, i blokada i intervencija što naravno ne podržavam, ali ne podržavam da ovaj portal toliko gubi autoritet objavom infomacije da je uhapšen Knežević što sva CG zna da nije istina i da neće da napusti maricu u koju je smovovljno ušao.
Udri milicijo bagru Milovu i Vičićevu!
Milan Knezevic je sam dobrovoljno usao u
Policiski Kombi njega policija nije imala nalog
za hapsenje svi smo to videli prije 5 minuta.
Opet Borba obmanjuje.
Ova borba je postala gora od Informera iz Srbije. Ne vjerujte svojim ocima i usima nego sta Borba pise.
Necemo se mi DPS uticaja rijesiti bez kastiga.
Ovo je sramna akcija Policije. Sramna drzava, sramna vlada.
Vise nego tacno. Demokrate i njihov ministar policije, kao i citava ta crvenokravataska banda, sluzi samo da stiti mila i njegove lopove. Tu je i krapovic budvanski kabadahija . Naravno da se ne zaboravi topli becic sa svojim bogdanovicem. Ucijenjena banda ciju je stranku formirana u splendidu jos dok je gazda bio ziv. Sve su njihove poslove i kadrove prihvatili. Lopovluk teski. Dosta je reci samo 120 miliona za boskoviceve brodove.
Necete se vi nikad rijesiti dps-a tek ce biti po vas muke kad se vrate na vlast💪🤣
NIKŠIĆ, kako srpsko cetnicka, ako hapsi „srbe cetnike“..
Udavicete se u svojoj mrznji gamadi izdajnicka.
Jesi li ti Pera ili Peśa!???
Nema vam srbije i Vucica da vam pomogne😅🤣😂
Bukvalno nije, sam ušao u maricu 🤣 Neka objasni Botunjanima prvo što je u Skupštini glasao za DUP koji predviđa postrojenje u Botunu. Ostalo je sve mazanje očiju poštenom narodu.
A sto sad sramne scene? Vi ni kritiku ne date na racun Mandica starog spijuna i izdajnika. Mitropolit djedo nije bez veze insistirao da se Mandic skloni no je imao informacije da je podmetnut od Mila i druzine. Ovo sto rade postenom narodu je dno dna. Ne volim Knezevica jer ni njemu ne vjerujem ali ovo radit postenim ljudima kojima se namece nesto sto je DPS zapoceo i dje se kriju dokumenti i ugovori je odvratno od ovih kobajagi demoNkrata i PES-DPSovaca. Nema naroda u CG odavno, sve prodane duse i nesoji. Pola vlade su gejevi u nekad casnu Crnu Goru. Samo to govori kadva je drzava. Na rukovodeca mjesta u najbitnije institucije pistavljeni retardirani ljudi a predstavljaju ih kao postene…. Ocekivat je i za Becica i za Spajica da su prodane duse ali mi je drago da onaj dio ne bas inteligentnih Srbi vide Manda ko je.
NIKŠIĆU,
Ja sam onaj Pera sto ti ga šćera !
Mislis na tvoju mamu Peśa!
Đe ima veće profuknjače od tvoje, bolan. Nema da je*e majku.
Pera je Dalibor pedofil🤣
Pero ,ajde obriši se
Podrska gradjanima Botuna u pravednoj borbi.
A za Milana Knezevica (idolopoklonika Aleksandra Vucica) samo par pitanja:
Da li su policijske i parapolicijske horde po nalogu veleiydajnika Aleksandra Vucica proteklih godinu dana brutalno i sto puta gore premlacivale srpsku omladinu i goloruki i zbog daleko vece korupcije pobunjeni sprski narod? I sta je on izjavljivao proteklih godinu? Obojena revolucija?? E evo i ja kazem „propala je obojena revolucija u Botunu“, da budem ironican i sarkastican samozbog njega.
Jois jednom podrska gradjanima Botuna i gradjaninu Milanu Knezevicu, a politicar Milan Knezevic neka razmisli o svojem odnosu prema pravdi njegovog srpskog naroda gde god on zivi.
Amin. Ko podrzava Vucica neka se ne cudi ovom jadu.
Evo ti odgovor umjesto Milana: Ako na tebe primijenimo sudski aksiom o nemogucnosti laganja – „No matter how smart u & I r, we cannot concoct a LIE into which ALL THE FACTS would fit“, mozemo lako da zazkljucimo da si LAZOV. Kad bi ti zaista podrzavao ponosan narod Botuna/Zete, ti ni u snu ne bi nazivao AV „VELEIZDAJNIKOM“. Znash, kako najbolje mozesh da se uvjerish kakva ste vi iznajmljena-Blokaderska Bagra? Samo pogledaj ko podrzava vas, a ko podrzava AV. AV podzavam ja (nema tih para da me neko kupi), SVI NASHI SRBI-CRNOKGORCI SA KIM-a, kao i svi drugi CG Srbi-Crnogorci na Planeti, koji su SLOBODNOMISLJECI, VOLE SVOJU SLOBODU IZNAD SVEGA I VASPITAVAJU SVOJU DJECU DA BUDU TAKVI, PONOSNI-MORALNI-CHESTITI- LJUDI PRIJE SVEGA PA TEK ONDA PhD-MD-nauchnici-zidari-ratari-arhitekti-pravnici-inzenjeri-medecinske sestre-nastavnici-profesori… A vas skotu jedan podrzava Milo Lopov-Kurti-Chanak-V Draskovic-Kandicka-Cheda sa svojim emocialnim i sta sve josh partnerom-Plenkovicem-Biserko-Jeca Djokovic, zvana Amore, Nemanja Vidic, Bodiroga … i ostale tranje.
Него, гдје је војвода “Кољеница“?
Becicu i Spajicu rekao Zagreb mora tako i to je to…. Postadose vece ustase od Pavelica!
Jeste Zagrebu je prijeko potreban kolektor u Botun. A śedi jado !
Mogu li da te ispravim: Ne radi se o bilo kakvom kolektoru/govnari u Botunu. Ovdje se radi o NEVIDJENOJ UVREDI CITAVOG NARODA U ZETI. Necjes vjerovati, ovaj Mujo sa svojom Boshnjackom klapom (Culafic-Suljo-Haso-Ibro…), uz Spajicevu podrsku, hoce da PREVOZI SVA PG-GOVNA I MOKRACU (200 000 STANOVNIKA), PUTANJOM DUGOM 10 KM I DA IH POTOM ISTOVARUJE U BOTUNU NA SILU, KORISTECI NARODNU POLICIJU I DA IH POTOM NACJERA DA TAJ NJIN GADLUK PRERADJUJU ZA SLJEDECIH 200 GODINA!!!!! Eeeehh sad si razumio zasto je ZG po volji (prijeko potrebno) da se ta PG-govnara gradi ne u gradu PG, vec u sred Zete!!!!
SMRT EU SLOBODA NARODU ! NAJGORE SU CRNOGORSKE USTAŠE !Sta čeka NSD zbog fotelja sam sebe je izdala !
Sa ovim su pes o demokrate potpisali sebi borbu za cenzus! Sram vas bilo na svoj narod zbog eu grantova! Sluge obicne
Što izdajnici nijesu piždrili kad je policija lomila kola i narod na Cetinju,nijesu smjeli gazda pičkousti je naredio.
Sad auuuu,tragedije i to podgreja e lažima,prizemnim pisanjem i podmetanjima.
Je li opet gazda naredio krevetima,ne dajte Botun.
Олоши монтепркна усташкочифутског владају и рекетирају народ са рекеташким уговором тамних страница.Сјећаш ли се Кнежевићу кад се сретосмо само једном,кад си ме изврдао ,а нудио сам ти решење прије 15так година за ово што се сад дешава.?Или си плаћеник,или не капираш игру.Брзо ћеш морати дјеловати,јер ми долазимо и по вас и по њих.
Placenik je i on i Mandic, bez imalo sumnje. Tu su da zavlace i varaju Srbe iz CG.
NK i Bajkovic i ostala ustaska govna
Drago, na osnovu cega ti zakljucujes da smo ustase, mozda zato sto nijesmo posrbice no samo Crnogorci?
Spajicu i Bečicu sramota šta se dešava u CG. Vi ste odgovorni. DPS ostao čist , iako je sve vama uvalio.. .ugovorio, kako kažu uzeo pare, a vi se ……
PODRSKA ZA MILANA KNEZEVICA BRATA SRBINA
Ti i Milan ste Crnogorske posrbice a ne srbi!