Svečano obeležavanje Dana pobede nad fašizmom upriličeno je danas uz počasni marš „Besmrtni puk“ u centru Beograda, prenose Večernje Novosti

Povorka se kretala od Vukovog spomenika do Groblja oslobodioca.

Na glavnom postamentu u okviru Groblja oslobodilaca Beograda položeni su potom vijenci povodom obilježavanja državnog praznika, 9. maja – Dana pobjede nad fašizmom u Drugom svjetskom ratu.

Vijence su položili Ivica Dačić predsjednik Narodne skupštine, Aleksandar Vulin ministar unutrašnjih poslova, Darija Kisić Tepavčević ministarka za rad, Nenad Popović ministar za inovacije i tehnološki razvoj, brojni građani i potomci crvenoarmejaca.

Tagovi