„Specijalna operacija Rusije u Ukrajini je iznuđena mjera preduzeta zbog pariranja isplaniranoj agresiji sa strane zapadnih država“, izjavio je Emir Kusturica.
On je na istu temu moskovskom dnevnom listu «Izvestiя» još rekao.
– Rastao sam u svijetu u kojem se stalno ratovalo: Vijetnam, Irak, Sirija, Avganistan, Libija. Cilj svega je zbrisati Ruse i Srbe sa lica Zemlje. To je konačni cilj Zapada“.
Dodatno se osvrnuo na istorijski i širi kontekst zbivanja u Ukrajini:
– Godine 2014-te počeo je rat ruskogovorećeg stanovništva Donbasa i Krima, koje nije željelo da ostane prema sebi neprijateljskoj Ukrajini. A Rusija je u februaru odlučila da zaustavi tragediju koju Kijev nastavlja osam godina“.
Kusturica je ukazao da udar na to stanovništvo nije ukrajinsko rešenje već – američko:
– Kijev se samo potčinio Amerikancima i veći dio svojih oružanih snaga nagomilao oko Donbasa“.
U nastavku je ukazao: „Interesantno, kada su bombardovali Srbiju, naše poginule su nazivali kolateralnom štetom, a o ukrajinskim civilima govore – jadni civili, jadna djeca…
Kusturica je ranije rekao da zemlje Zapada žele da ukinu Rusiju i da zbrišu sa lica Zemlje. A moskovskom listu je otkrio:
– Sjedinjene Države mogu posegnuti i za krajnjim mjerama, uključujući i ograničenii nuklearni udar.
Direktor ruske Spoljne obaveštajne službe Sergej Nariškin – ocenio je da Zapad teži ne samo da je od Evrope odvoji novom željeznom zavjesom, već i da – uništi Rusiju.
(Etos.press)

Avghanistan je pun Srba ??