Član predsjedništva Srpska napredne stranke Vladimir Đukanović izjavio je „da ne bi da bude zloslutnik ali misli da će tzv. Kosovo ući u Savjet Evrope, mada bi dao sve da pogriješi“.

To je kršenje svih međunarodnih principa, oni više ne postoje. Moramo da se štitimo, pretpostavljam da će jedan broj zemalja povući svoje priznanje Kosova kao nezavisnog“, rekao je Đukanović za TV Pink, povodom najave Prištine da će tražiti prijem u Savjet Evrope.

Član predsjedništva SNS-a naveo je da Priština ima podršku Zapada ma šta uradila, i „nismo glupi, ne zakopčavamo se na leđima, pa da to ne vidimo“.

Na pitanje o sankcijama Rusiji, Đukanović je rekao da „mi nemamo na šta da im uvedemo sankcije, to ljudi da shvate, to su besmislice“.

To je samo hir Brisela i Vašingtona – da pošaljemo političku poruku. Možemo tako samo sebi da napravimo štetu zbog gasa, pa bismo ga kupovali po tržišnoj cijeni„.

Đukanović je istakao da bi u tom slučaju Srbija „vjerovatna bila najpopulurnija zemlja, izašli bi na tržište kapitala, mogli bismo da trgujemo svuda, dolazile bi investicije”.

Postavlja se na kraju pitanje morala. Ako ste čovjek i imate neke principe u životu, kako da uvedete takvu vrstu političke poruke prema zemlji koja vas je spasila da ne budete proglašeni, rezolucijom, za genocidni narod, koja vam je u više navrata pomogla oko Kosova. Ako se ne držimo morala kako će ljudi da gledaju na nas”, rekao je Đukanović.

Kako je naveo, gleda u Srbiji razne bestidnike koji kažu „zašto to da ne uvedemo”.

Šta su nam Rusi bilo šta loše uradili pa da uvodimo sankcije, da nas nisu možda bombardovali”, rekao je Đukanović, navodeći da je takav zahtjev „hir, bezobrazluk i licemjerje Brisela i Vašingtona”.

Tagovi