Patrijarh srpski Porfirije i arhiepiskop ohridski i makedonski Stefan služili su, na praznik Svetih Ćirila i Metodija, liturgiju u Sabornom hramu Svetog Klimenta Ohridskog u Skoplju, saopštila je Srpska pravoslavna crkva (SPC).
Liturgiji su sasluživali mitropoliti crnogorsko-primorski Joanikije, prespansko-pelagonijski Petar, povardarski Agatangel, bregalnički Ilarion i kumanovsko-osogovski Grigorije, preosvećena gospoda episkopi sremski Vasilije, bački Irinej, zvorničko-tuzlanski Fotije, polaško-kumanovski Joakim, bregalnički Marko, kruševački David, remezijanski Stefan i izabrani šabački Jerotej, u molitvenom prisustvu mitropolita skopskog Jovana i episkopa stobijskog Davida, dodaje se u saopštenju SPC.
Podsjetimo, patrijarh srpski Porfirije i arhiepiskop ohridski i makednoski Stefan služili su 19. maja zajedno liturgiju pomirenja u Hramu Svetog save u Beogradu.
Prethodno je Sabor SPC 16. maja odobrio kanonsko jedinstvo SPC s takozvanom makedonskom pravoslavnom crkvom, odnosno „Ohridskom arhiepiskopijom“.

Što kso ljudi ne objavite da he Porfirije priznao autokefealost ovima bezimeni.
Priznao i priznaće još..,dpsta je bilo gaudovanja tudjim crkvama i narodima. Nek je vječna naša sveta Autokefalna Mitropolija crnogorsko primorska.
Prokleti bili svi izdajnici svetosavlja, sa mitrama i bez njih! Sram vas bilo, srpske fanariote, Rim i Fanar imperijalni su vam mozak popili! Narod će vama još pokazati…