Crnogorska teniserka, Danka Kovinić će u prvom kolu Vimbldona igrati sa domaćom takmičarskom Sonaj Kartal. Britanka je 228. na WTA listi a za nezvanično prvenstvo svijeta je dobila vajld-kard. Ukoliko opravda ulogu favorita, Hercegnovljanka će u drugom kolu igrati sa najboljom svjetskom teniserkom Igom Švjontek. Poljakinja će na startu odmjeriti snage sa Hrvaticom Janom Fet, 254. na planeti, koja je u glavni žrijeb ušla iz kvalifikacija.
Aleksandra Krunić, jedina srpska predstavnica u glavnom žrebu Vimbldona u prvom kolu igraće sa Rumunkom Soranom Kirsteom, 26. nosiocem. Ukoliko napravi iznenađenje u drugoj rundi ide na bolju iz meča Šarma – Marija, dok bi u trećem kolu izašla na megdana petom favoritu, Grkinji Mariji Sakari.
Sedmostruka pobjednica Vimbldona, Serena Vilijams se vraća singlu poslije godinu dana. Amerikanki će rivalka biti Francuskinja Tan, a poslije toga ide na bolju iz duela Soribes Torno – Mekhejl.
