„Kažu da Srbija nije bila u ratu. Rat je bio razbijanje Jugoslavije. Na Srbiju je čak izvršena i agresija 99-te godine. Oni i dan danas pokušavaju da ono što su oni potpisali – da postoji Republika Srpska u BiH ponište, jer im više ne odgovara. I pored toga, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić se bori za mir putem Otvorenog Balkana. Što se ti drugi državnici na to ne ugledaju? Mi da smo htjeli mogli smo da počnemo hiljadu sukoba i ratova, ali to nama nije cilj. Mi želimo da sarađujemo sa svim našim susjedima“, kazao je pukovnik JNA Veselin Šljivančanin gostujući na Happy televiziji.
Kako je kazao i Britanci su vodili sukobe i ratove a jedan je bio razbijanje Jugoslavije koje je počelo 1990. godine a koji je bio u sklopu specijalnog rata protiv Rusije.
Komentarišući posjetu Miroslava Lajčaka, on je kazao da nije ni očekivao da takvi ljudi mogu nešto da učine mimo onoga što im drugi nalože.
„Možda je on i odbar, ali on potiče iz male sredine koja nas voli. Ipak, on je doprinio da jedno plućno krilo srpskog naroda odvoji. Crna Gora je odvojena od Srbije, i tu je skrivio, a sad nam dolazi da određuje sudbinu Kosova i Metohije. Po tom sporazumu i rezoluciji 1244 gdje su Ujedinjene nacije uzele dio naše teritorije i stavile pod njihov patronat, oni su pod zaštitom NATO-a, rušili manastire. Sad Lajčak diktira – njemu je naređeno tako da radi“, kazao je on.
Šljivančanin je kazao da i dalje pokušavaju Srbiju da uvuku u nešto u šta nikako ne treba da se uvlačimo i da treba pokušati da taj proces riješimo mirovnim putem.
„Niko neće ni da čuje za formiranje Zajednice srpskih opština, a potpisali su da će to uraditi. Samo se od Srbije traži da poštuje to što je potpisala – to je zato što smo velika zemlja u svijetu i zato što se naše rukovodstvo bori da ima ugled. Koliko ljudi samo gleda na tu borbu za slobodu. Naša borba je da srpski narod i svi ostali ljudi na Kosmetu žive normalno. Dosta je bilo sukoba, tu su se svakih 10 godina vodili sukobi. Ja se nadam da će oni uraditi nešto pozitivno, ali i sumnjam“, kazao je on.
Šljivančanin objapšnjava da je Britanija bila velika imperija ali da sve što čine i rade jesu koraci ka shvatanju da je Srbija velika zemlja.
„Neki kažu da smo mi mali i da nas niko ništa ne pita. Mi smo zemlja koja ima svoju istoriju, tradiciju, slobodu… Sada ima i pravo patriotsko rukovodstvo koje predvodi Vučić, i njima to sve smeta. Šta oni sada rade – sve ugovore koje su potpisali sa Srbijom više ne poštuju. Oni kažu kako smo mi izgubili 4 rata. Ja kažem Srbija je zemlja koja je pobijedila 4 carstva. Htjeli su da izbrišu Srbiju sa mape svijeta, a nestali su oni sa mape svijeta“, kazao je Šljivančanin.

Ne lupaj vuciceva podguzna muvo !