Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na pitanje novinara kakav će biti odgovor Srbije na očekivanja iz Evropskog parlamenta da „se od Srbije i tzv. Kosova očekuje da potpišu sporazum o normalizaciji odnosa, uključujući međusobno priznanje.

– Odgovorićemo pristojno, nećemo da razmatramo, ne pada nam napamet – rekao je Vučić.

On je prokomentarisao i mogućnost dijaloga sa Aljbinom Kurtijem.

–  Niko me nije ni zvao, ne vidim baš neki smisao- kazao je Vučić.

A na konstataciju novinara da izvjestilac Evropskog parlamenta za tzv. Kosovo, Viola fon Kramon očekuje dijalog Vučića i Kurtija, Vučić je rekao:

– Ja sam mislio da Lajčak treba da me zove, ali ako Fon Kramon kaže eto me odmah – poručio je Vučić.

(Novosti online)

Tagovi