Španski premijer Pedro Sančez stigao je danas u Srbiju gdje boravi u službenoj posjeti.

Sančez je prvi španski premijer u istoriji koji posećuje Srbiju.

Sančeza je ugostio predsednik Aleksandar Vučić, a uoči posjete, u glavnim beogradskim ulicama, u čast visokog gosta postavljene su i španske zastavice.

Dobro došli, dragi prijatelju! Zadovoljstvo mi je da Vas ugostim i da razgovaramo o svim temama od značaja za naše dvije zemlje”, poručio je predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić na Instagramu.

Poslednji dolazak nekog zvaničnika iz Španije, bila je posjeta predsjednika španskog Kongresa, 2012. godine.

Bilateralni odnosi Srbije i Španije su prijateljski, bez otvorenih pitanja, a Madrid i Beograd jedan drugom pružaju podršku po pitanjima od vitalnih nacionalnih interesa za obje zemlje.

(tanjug/novosti)

Tagovi