Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić završio je sastanak sa Generalštabom Vojske Srbije, a uskoro i obraća se Srbiji.

„Mi smo završili sastank u Generalšrabu. Pre toga je general Mojsilović imao razgovor sa komandatnom KFOR-a koji je protekao u korektnoj atmosferi“, rekao je Vučić.

Kako navodi, u ponoć očekuju razgovor komandanta KFOR-a sa Goranom Rakićem i predstavnicima Srba.

„Za nas je strašno važno da se dijalog nastavi i da počnemo da rešavamo stvari mirnim putem“, tvrdi on.

Naglašava da je akcija Prištine dugo pripremana. Dodaje i da se oko ponoći očekuje dolazak jedinica KFOR-a u Sjevernu Mitrovicu.

„Koliko god to bilo teško, pobijediće Srbija“, naglasio je on i zahvalio se podršci Ruske federacije.

 

Uskoro opširnije…

Tagovi