Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je danas Srbija na istorijskom maksimumu u rezervama prirodnog gasa.

„Obezbijeđeno je dvjesta šezdeset i dva miliona kubnih metara gasa u našem dijelu skladišta u Banatskom dvoru, a kupili smo još 200 miliona kubnih metara, koje smo uskladištili u Mađarskoj, samo za potrebe Srbije. Remontujemo sve termo kapacitete koje možemo, pokušavamo da otvorimo nove otkrivke uglja i, sve u svemu, siguran sam da će građani Srbije imati bar za nijansu manje hladnu zimu od onoga što smo očekivali“, objavio je Vučić na svom Instagram profilu.

Tagovi