Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je danas Srbija na istorijskom maksimumu u rezervama prirodnog gasa.
„Obezbijeđeno je dvjesta šezdeset i dva miliona kubnih metara gasa u našem dijelu skladišta u Banatskom dvoru, a kupili smo još 200 miliona kubnih metara, koje smo uskladištili u Mađarskoj, samo za potrebe Srbije. Remontujemo sve termo kapacitete koje možemo, pokušavamo da otvorimo nove otkrivke uglja i, sve u svemu, siguran sam da će građani Srbije imati bar za nijansu manje hladnu zimu od onoga što smo očekivali“, objavio je Vučić na svom Instagram profilu.

Da se Aleksandar Vučić izvine svim Srbima kojima se danas krade i uništava imovina i svima koji su po kazamatima. Da kaže Oprostite meni bijednome fukari koji skupljam jeftine političke poene preko vaših prebijenih leđa. Da se Srbijanski Podpaljivački Mediji sada izvinu takođe jer osim histerije i gurkanja ljudi u sukobe nemaju namjeru podržati sada ljude koji su ostali bez imovine i slobode. Kukavice Srbijanske sada opet prave se da neznaju i da ne vide i ne čuju patnju ljudi koje su zajebali i pustili opet niz vodu. Ajde heroji Beogradski na Kosovo i u Hrvatsku pa Srbujte smradovi izdajnički fukarski.
Srbija je na vreme krenula sa nabavkom deficitarne robe, obezbedila jeftinu cenu gasa i pocela da puni skladista i Srbiji i u Madjarskoj. Ovu zimu Srbija ce docekati spremnija od vecine Evrope!