Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti smatra da je „sazrelo vrijeme“ za konačan sporazum o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine i očekuje da će ova jesen biti odlučujuća za to.
On je rekao da potencijal za dogovor vidi „u konstelaciji“ administracije američkog predsjednika Džoa Bajdena, predsjednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića tokom njihovog mandata.
– Moramo da imamo sporazum – i vrijeme je sazrelo tokom mandata ove vlade. Vidim mogućnost. Ove jeseni videćemo da li idemo ka tome. Ova jesen je krajnje odlučujuća da se vidi da li da budemo optimisti – rekao je Kurti u intervjuu za Blumberg.
(Tanjug)

Je li Kurti mislio na „KONACNI sporazum,ili na OBRACUN???