U rudniku „Trepča jug“ zbog nestanka struje zarobljena su 123 rudara.

Predsednik Sindikata rudara Gani Osmani rekao je da je stanje rudara dobro i da ekipe rade na otklanjanju kvara koji je izazvao grom.

Dodao je da se rudari nalaze u delu rudnika gde je bolja ventilacija, prenosi Koha.

U pitanju su rudari iz prve smene, koji su počeli da rade od 7 časova, a trebalo je da završe u 14 časova.

Tagovi