Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas, na sastanku s izvjestiocem EP za Srbiju Vladimirom Bilčikom i članom Delegacije Odbora EP za stabilizaciju i pridruživanje Evropskoj uniji Matjažom Nemecom, da Srbija ostaje na evropskom putu, ali kao nezavisna i suverena zemlja koja sama donosi odluke koje se tiču njenih državnih i nacionalnih interesa.
Vučić je razgovarao s predstavnicima EP u međustranačkom dijalogu, Bilčikom i Nemecom, o situaciji u regionu i drugim aktuelnim pitanjima, kao i o posvećenosti Srbije evropskom putu i pravcu u kojem će ići politika naše zemlje po pitanju usklađivanja sa evropskom politikom.
Predstavnici EP su izrazili spremnost da nastave proces međustranačkog dijaloga sa Narodnom skupštinom Republike Srbije. Takođe, još jednom su ponovili zahtjev da Srbija uvede sankcije Ruskoj Federaciji, kao i veću usaglašenost naše zemlje sa politikom EU iz oblasti ljudskih prava i migrantskih kretanja.
Vučić je na nedvosmislen način objasnio poziciju Srbije po svim pomenutim pitanjima.
(Rtv.rs)
