Tomas Bah pozvao međunarodne federacije da ne ukidaju sankcije ruskim i beloruskim sportistima.

Prvi čovek MOK-a (Međunarodni olimpijski komitet) istupio je na sastanku Generalne skupštine Asocijacije nacionalnih olimpijskih komiteta protiv učešća ruskih i bjeloruskih sportista na takmičenjima.

„Mirna takmičenja su srž naše misije, ali sada, nažalost, u ovoj situaciji, jedini način da zaštitimo tu misiju bio je da preporučimo neučestvovanje sportista na takmičenjima samo zbog njihovih pasoša. Nastavite da poštujete sankcije i pridržavajte se zaštitnih mjera“, rekao je Bah.

(Sputnjik)

Tagovi