Nikola Jokić predvodio je Denver do pobjede na parketu NBA šampiona Golden Stejta, 128:123.
Srpski reprezentativac upisao je tripl-dabl (26 poena, 12 skokova i 10 asistencija).
Imao je Denver tokom druge i treće četvrtine 20 poena prednosti, ali je Golden Stejt u posljednjoj uspio da dođe na minus jedan.
Međutim, nije našao način da preokrene, pa je trijumf zasluženo pripao “nagetsima”.
Doprinos pobjedi dali su i Braun sa 20, odnosno Koldvel-Poup i Porter sa po 17 poena.
Golden Stejtu nije pomogao ni razigrani Stef Kari sa 34 poena, pet skokova i četiri asistencije.
Endrju Vigins dodao je 23 koša i uhvatio osam lopti, dok je Klej Tompson zaustavljen na 16 poena.
Boston je pobijedio u Majamiju 111:104.
Džejson Tejtum bio je lider “seltiksa” sa 29 poena, jednim više od Džejlena Brauna.
U timu sa Floride 25 poena Tajlera Hiroa, 19 je, uz osam skokova, dodao Bem Adebajo.
Portland je poslije produžetka savladao Finiks 113:111.
Demijen Lilard je ubacio 41 poen, uz sedam skokova, a odličan je bio i Jusuf Nurkić sa 20 poena i čak 17 uhvaćenih lopti.
Finiksu nisu pomogli ni razigrani Devin Buker sa 33, odnosno Diendre Ejton sa 26 koševa.
Rezultati:
Šarlot – Nju Orleans 112:114
Indijana – San Antonio 134:137
Vašington – Čikago 102:100
Atlanta – Orlando 108:98
Bruklin – Toronto 109:105
Majami – Boston 104:111
Njujork – Detroit 130:106
Hjuston – Memfis 122:129
Minesota – Juta 126:132 pp
Golden Stejt – Denver 123:128
Portland – Finiks 113:111 poslije produžetka
