Odbojkaši Srbije igraće u A grupi na predstojećem Evropskom prvenstvu, koje će se sledeće godine igrati u Italiji, Sjevernoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.
Izabranici Igora Kolakovića takmičiće se u grupi A, sa aktuelnim evropskim i svjetskim prvakom Italijom, Švajcarskom, Njemačkom, Belgijom i Estonijom. Na prethodnom kontinentalnom šampionatu Srbija je zauzela četvrtu poziciju.
Crna Gora je u C grupi sa domaćinom Sjevernom Makedonijom, Poljskom, Holandijom, Češkom i Danskom.
U grupi B će se nadmetati Bugarska, Finska, Slovenija, Ukrajina, Hrvatska i Španija.
Izrael, Rumunija, Francuska, Turska, Portugalija i Grčka su u D grupi.
Po četiri najbolje selekcije iz svake grupe će proći u nokaut fazu. Mečevi osmine finala igraće se u Italiji (A – C) i Bugarskoj (B – D).
Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju i Varni, a polufinala i utakmice za medalje u Bolonji.
(sk)
