Crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se u četvrtfinale turnira u Argentini. Novljanka je savlada domaću predstavnicu Huliju Rijeru sa 2:1 (6:1, 2:6, 6:1), a zatim je u osmini finala bila bolja od još jedne djevojke iz Argentine, Nađe Podorske 2:0 (6:2, 6:3) pa sada nastavlja borbu za plasman u samu završnicu, za prikupljanje što više bodova, kako bi se što više primakla prvom cilju, a to je plasman u Top 50 na WTA listi.

Naredni rival Kovinićevoj biće Ruskinja Dijana Šnajder, koju je Danka pobijedila na turniru u Čileu sa 2:0 (7:6, 6:4).

Tagovi