Jovanka Radičević, jedna od najboljih rukometašica planete, koja se na šampionatu Starog kontnenta oprašta od dresa Crne Gore, proglašena je za najbolje desno krilo, peti put u karijeri, kada su velika takmičenja u pitanju. Dva puta je laskavo priznanje prigrabila na šampionatima svijeta, a tri puta na šampionatima Evrope.

Podsjećanja radi, Jovanka je bila najbolje desno krilo i u idealnim postavama šampionata Evrope 2012. i 2020. godine, te svjetskim prvenstvima 2015. i 2019. godine.

U idealnom timu su još lijevo krilo Danske, Ema Fris, pivotmenka Francuske Poleta Fopa, bekovi  Kristina Neagu iz Rumunije, Stine Oftedal iz Norveške i Katrin Klujber iz Mađarske, te golmanka Kleopatra Darlo (Francuska).

MVP je Norvežanka Heni Rejstad, a najbolji defanzivac šampionata je Katrine Hejndal iz Danske.

Jovanka je tokom karijere osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu Beogradu, srebrnu na Olimpijskim igrama u Londonu, a u Ljubljani će nastojati da se oprosti od dresa sa državnim grbom, sa bronzanom medaljom. Rival je Francuska, neće biti lako, ali…

(sk)

Tagovi