Partizan je veoma dobro krenuo, a mi smo se vratili i potom smo kontrolisali utakmicu, izjavio je trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović nakon pobede protiv Partizana 76:73 u prvom istorijskom večitom derbiju u Evroligi.
„Vodio sam derbije u Španiji i Grčkoj, ali ovo je nešto specijalno. Čestitao sam navijačima Partizana, bilo je pravo navijanje. Da može da potraje tako pa da svi uživamo u košarci. Meni je teško motivisati igrač za druge utakmice, ali protiv Partizana svi hoće da igraju. Moram da ih smirim, a ne da im dižem adrenalin. Jedna lopta je odlučila“, izjavio je Ivanović.
Dodao je da derbi jeste važna utakmica ali da ima još mnogo da se igra do kraja sezone.
