Savjetnik Red Bula vjeruje da bi njemački tim mogao da bude u samom vrhu.

Mercedes je u prošloj sezoni imao dosta problema sa svojim bolidom, zbog čega je tim uspeo da ostvari samo jednu pobedu. Ipak, forma W13 se popravljala iz trke u trku ali na kraju nisu uspeli da pariraju vodećem Red Bullu, ali u novoj sezoni stvara se prilika i za nov početak. Zbog toga Helmut Marko smatra da bi Mercedes mogao da bude značajna pretnja u 2023.

“Ferrari je jak, ali Mercedes može da bude jači u celeni. Posebno kada imaju vozača kao što je Lewis Hamilton.” izjavio je Austrijanac za Sport Bild. “On je i dalje vrhunski vozač. I Ferrari ima dobrog vozača kao što je Charles Leclerc ali on i dalje pravi greške. Mercedes se morao da pronađe svoj put ove godine. Oni još uvek nisu na vrhunskom nivou, ali imaju i najviše više vremena u vazdušnom tunelu za razvoj bolida. Nisam priviše zabrinut. Mi smo na pravom putu za 2023. i imamo i Maxa koji je najbolji vozač na gridu.”

 

(pole-position)

Tagovi