Bio je Novak Đoković jači od Francuza Encoa Kuakoa na Australijan openu, jači i od povrede koja ga muči, jači od provokacija sa tribina, sve je uradio samo da bi došao do pobjede, a onda je u razgovoru sa medijima u Melburnu pričao kroz šta sve u ovom momentu prolazi.
Prije svega se osvrnuo na problem sa navijačima, tačnije sa pojedincem koji je bio na tribinama samo sa jedinim ciljem, da provocira srpskog tenisera.
„Ono što mi jako smeta je to što smo stavljeni u situaciju da igrači moraju da budu zlikovci, da moram ja da izbacujem ljude sa tribina. Igrao sam dva seta i bilo mi ih je preko glave. Hoćeš nešto da uradiš ili ne? Postoji kodeks ponašanja, ima mnogi više ljudi koji su sasvim u redu. Ovdje je riječ o određenim pojedincima koji su bili pod dejstvom alkohola. Korektno je da navijaju protiv mene, ali onog trenutka kada neko prelazi granicu, dobacivanje, psovke, stvari koje su vezane za povredu… Čovjek ne može da ne odreaguje”, objasnio je Đoković svoju reakciju.
Nastavio je u istom tonu.
„Pogotovo ako neko radi to bez prestanka dva sata. Vrijeme je da neko nešto uradi. Kada od nadležnih niko ništa nije uradio, ispada da sam ja loš momak i da sam ja nekoga izbacio. Očigledno je i trebalo da ih izbace, ali zašto bih ja uopšte morao da se bavim time? Za to sam se zahvalio”.
Takođe, Đoković je pojasnio da je morao da reaguje i na objavu „Eurosporta”, koji je svojim gledaocima predstavio da je srpski teniser prekršio pravila tako što se oglušio na poziv sudije i otišao u toalet.
„Tu sam stavljen u poziciju da moram da reagujem. Drugi put u šest mjeseci imam taj problem sa Eurosportom, tada sam imao kompaniju iz Londona da rade digital, napravili su ružnu stvar i ja sam rekao da neću da radim intervjue Eurosportu. Pa su mi se izvinili, a sada ponovo prave senzaciju. Sada su to obrisali i sklonili video, Barbara Šet se izvinila, Boris Beker mi je pisao, ja nemam ništa protiv njih, ja volim taj kanal, gledam tu skijanje čitav život to je fenomenalan kanal”, pričao je Đoković i poručio da je vrijeme da u tenisu postoji „neka vrsta zaštite”.
Za kraj je dodao.
„Ja sam laka meta da budem zlikovac. Tako me predstavljaju i to je za mene normalna pojava. Ne mogu da trpim nepravdu, ne reagujem uvijek, ali danas sam reagovao jer su prevršili svaku mjeru. Niko mi se neće javno izviniti, ali da li će? Oni su jedni od najvećih na svijetu, trebalo bi da mi upute javno izvinjenje. Samo privatno su mi to ukazali, većina ljudi to ne zna, kao da sam ja ponovo neko ko zloupotrebljava pravila. Opet postavljam pitanja zašto ATP ili grend slem nije izašao da objasni tu situaciju, da sam linčovan, stalno se ponavlja ta situacija. Ali to se svodi na isto, ako smo dio ovog Tura, mora da postoji podrška odgovornost i zaštita, ‘ajde sad ga vi roštiljajte u medijima’…”, zaključio je Novak Đoković.
(mozzart sport)
