Košarkaši Budućnosti su iskoristili loš momenat Cedevite Olimpije da ubilježe ubjedljivu pobjedu u derbiju 17. runde ABA lige – 80:58 (17:13, 18:15, 31:22, 14:8) i možda najave bolje dane.

Izabranici Vladimira Jovanovića su kontrolisali dešavanja na parketu „Stožica” praktično tokom svih 40 minuta. Nakon vođstva domaćih 4:3, Podgoričani su serijom 8:0 preuzeli kontrolu nad utakmicom, dozvolivši „zmajevima” još samo jedno vođstvo (18:17) u drugom minutu druge četvrtine.

Nakon toga je sve bilo u plavim notama. Pitanje pobjednika košarkaši iz Njegoševog parka su riješili već u finišu treće dionice, kada su vezali 11 poena i stekli plus 19 (66:47).

Kod pobjednika, koji su u poslednjoj četvrtini u dva navrata imali i maksimalna 23 poena prednosti (75:52 i 78:55), istakao se sve bolje Tre Bel-Hejns sa 21 poenom. Dvocifren je bio još Erik Grin sa 12 poena.

U redovima Cedevita Olimpije, koja je vezala četvrti poraz, računajući sva takmičenja, bolji od ostalih bili su Amerikanci Jogi Farel sa 13 i Džošua Adams sa 12 poena.

Rezulati – petak: Zadar – Borac 85:75; subota: Igokea – Split 88:92, SC Derbi – MZT 103:85; nedjelja: Cibona – Mega 72:106, FMP – Crvena zvezda 84:99, Cedevita Olimpija – Budućnost 58:80, Partizan – Mornar (19).

Trenutni plasman: Crvena zvezda 15-1, Partizan 14-2, Cedevita Olimpija 13-3, FMP 12-5, Budućnost 11-6, Zadar 9-8, SC Derbi 8-9, Mega 7-10, Split 6-11, Cibona 6-11, Igokea 5-11, Borac 4-13, Mornar 5-10, MZT 2-15.

 

Tagovi