Ne ide Junajtedu: Totenhem sa tri gola pokorio Old Traford

0

Mančester junajted nastavio sa očajnim rezultatima, na Old Trafordu ubjedljivo slavio Totenhem u derbiju kola – 3:0.

Sve što želi svaki iskreni navijač Mančester junajteda u ovom trenutku jeste smena aktuelnog menadžera Erika Ten Haga. Ekipa sa Old Traforda daleko je od timova iz vrha Premijer lige, pa i od Totenhema, koji je suviše lako slavio kao gost u Mančesteru.

Mnogo toga zanimljivog dešavalo se u prvom poluvremenu. Najbitnije, na početku i na kraju prvog dijela igre. Već u trećem minutu ekipa iz Londona je povela, a domaći navijači još jednom su mogli da se uvere u ranjivost odbrane Junajteda.

Kao brzi voz pored trojice protivničkih igrača protutnjao je Van de Ven, ušao je u šesnaesterac i poslao loptu ka drugoj stativi, gde je usamljen bio Džonson, 23-godišnjem Velšaninu je preostalo da samo ubaci loptu u tada već praznu mrežu – 0:1.

Mogao je Totenhem da duplira prednost vrlo brzo, imao je dvije sjajne prilike, najprije je Onana u 11. minutu odbranio udarac Medisona, devet minuta kasnije Džonson je pogodio stativu.

Umalo da se to osveti Pijevcima, mogao je Zirkze da donese izjednačenje u 22. minutu, ali je Vikario sjajno odbranio, a u 37. minutu Garnaćo je upropastio dobru priliku. Dva minuta kasnije istakao se Onana, sjajnom odbranom, zaustavio je udarac Vernera, ali to Junajtedu nije mnogo pomoglo.

Jedan od ključnih momenata dogodio se u 42. minutu, kad je Bruno Fernandeš dobio direktan crveni karton, posle grubog starta na Medisonu.

Činilo se da je domaćin krenuo nešto ofanzivnije od starta drugog poluvremena, iako sa igračem manje, ali je to bilo kratkog daha. Već u 47. minutu sudbinu Junajteda na ovom meču prelijepim golom zapečatio je Dejan Kuluševski.

Trudio se Mančester u nastavku meča, ali je ipak bio prilično infrioran sa igračem manje. Praktično, bilo je samo pitanje vremena kad će Totenhem stići do kolosalne šanse, a jednu od njih iskoristio je Solanke, koji je golom u 77. minutu „zatvorio“ utakmicu.