0

Partizan je slavio posle skoro dva mjeseca. Crno-bijeli su savladali Mladost rezultatom 3:1.

Napravio je Bane Vukašinović nekoliko promjena u timu i isplatilo se. Parni valjak je počeo ofanzivno od prvog minuta, a već u 12. je bilo 0:1.

Antić je izveo korner i pronašao Ilića koji je postigao prvi gol od kako se vratio u klub iz Humske. U 26. minutu je Partizan povećao prednost.

Kovač je fantastičnim dodavanjem proigrao Đorđa Jovanovića koji se odlično snašao i konačno postigao dugo čekani pogodak. Partizan je delovao mnogo bolje, dok je Mladost igrala dosta povučeno.

Bližio se kraj prvog poluvremena, a onda je Pejović sa bijele tačke smanjio rezultat i donio domaćima šansu u nastavku.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao prvo. Zubairu je posle nekoliko sekundi imao dobru priliku, šutirao je preko gola, a onda je Vukašinović napravio dvostruku izmenu i uveo još dva bonusa, Trifunovića i Stjepanovića.

Mladi krilni napadač je samo minut kasnije pogodio prečku, akcija se nastavila, lopta došla do Kovača koji je fenomenalnim udarcem matirao Stamenkovića sa 18 metara.

U nastavku meča je pao ritam, nije bilo previše prilika. Najbolju je imao Patrik Frajdej koji je u 70. minutu šutirao iz blizine, Aleksandar Jovanović se istakao intervencijom.

Ovom pobjedom Partizan se penje na šesto mjesto sa 14 poena, Mladost ostaje na 19 bodova.

MLADOST – PARTIZAN 1:3 (1:2)

Stadion: „Mr Radoš Milovanović“. Gledalaca: 2.500. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad). Strijelac: 0:1 – Ilić u 12, 0:2 – Đorđe Jovanović u 27, 1:2 – Pejović (iz jedanaesterca) u 45+1, 1:3 – Kovač u 57. minutu.

MLADOST: Stamenković – Andrić, Cvetinović (od 66. Varjačić), Joksimović – Ćirković, Tumbasević (od 66. Bojić), Pejović, Ljubomirac (od 66. Frajdej), Udovičić – Ćirić (od 66. Jojić), Krsmanović (od 68. Žunić).

PARTIZAN: Aleksandar Jovanović – Filipović, Ilić (od 79. Đurđević), Mujakić, Antić – Kovač, Ovusu (od 56. Stjepanović) – Zubairu (od 79. Grimaldo), Zahid, Kalulu (od 56. Trifunović) – Đorđe Jovanović (od 90. Nikolić).