Autogol golmana koštao Baskijce: Gudelj igrao 90 minuta za Sevilju

0

Atletik nije uspio da veže četvrtu pobjedu u nizu u La Ligi, Sevilja na gostovanju osvojila bod u dramatičnom finišu – 1:1.

Nije Bilbao najbolje počeo sezonu, u prva četiri kola La Lige osvojio je tek četiri boda. Potom je ekipa koju sa klupe predvodi Ernesto Valverde zaigrala mnogo bolje, pa je vezala tri trijumfa, međutim ta serija prekinuta je remijem protiv Sevilje.

Na odlično popunjenom „San Mamesu“ Atletik je poveo golom Huaregizara u 36. minutu, pogodio je 20-godišnji provtimac Bilbaa na dodavanje godinu dana starijeg Gomeza.

Nije bilo mnogo šansi na ovom meču, a najbolju je imala Sevilja, koja je u 54. minutu mogla da izjednači, ali je šut Lukebakija sa 18 metara zaustavila stativa. Imao je Bilbao tada mnogo, mnogo sreće.

U 70. minutu je malo nedostajalo da Bilbao duplira prednost, ali je lopta posle šuta Berenguera prohujala pored lijve stative gola Nilanda.

Posle nesmotrenosti odbrane domaćih, na 18 metara od gola čuvar mreže Atletik Bilbaa, Agirezabala oborio je protivničkog igrača, zasluženo je dobio crveni karton, pa je umjesto Injakija Vilijamsa na teren morao rezervni golman Padilja.

Imala je Sevilja dvije velike prilike za izjednačenje, prvu preko srpskog internacionalca Nemanje Gudelja, čiji je sjajan udarac iz slobodnog udarca sa 25 metara odbranio Padilja, a potom preko Lukebakija, koji je morao da postigne gol sa pet metara, ali je šutirao preko gola Bilbaa.

Ipak, u 90+3. minutu stigla je kazna, Eđuke je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i centrirao, Nianzou je loše intervenisao, lopta je pogodila prečku i odbila se do noge Padilje u njegov gol.