Liga Evrope: Prežaljeni Plzenj stigao do boda, Totenhem može i sa igračem manje

0

U četvrtak veče u terminu od 21 sat odigrano je poslednjih sedam utakmica prvog kola UEFA Lige Evrope.

U jednom od derbija prvog kola ekipa Liona savladala je Olimpijskos rezultatom 2:0.

Francuski tim je otpor Grka slomio u drugom poluvremenu, prvi gol postigao je talentovani Rajan Šerki, drugi Alžirac Said Benrama samo par minuta pošto je zamijenio upravo Šerkija.

U startnoj postavi domaćeg tima bio je srpski internacionalac Nemanja Matić. Za goste je od 68. minuta, zajedno sa brazilskim veteranom Vilijanom, zaigrao doskorašnji fudbaler Crvene zvezde, Marko Stamenić.

Veliki preokret u Bragi. Srpski trener Žarko Lazetić je sa Makabijem iz Tel Aviva gostovao u Portugalu i vodio sve do 88. minuta kada je Bruma najprije izjednačio, a onda u petom minutu nadoknade vremena novim golom donio trijumf domaćem timu – 2:1.

Izraelci su ubrzo završili meč sa čak dva igrača manje. Pocrvenjeli su Kaničovski Asante.

Drama je viđena i u Frankfurtu gde je domaći Ajntraht do 86. minuta vodio sa 3:1, da bi gosti iz Plzenja do kraja meča postigli dva gola i osvojili veliki bod – 3:3.

Cio meč za goste odigrao je dojučerašnji kapiten Partizana Svetozar Marković.

Ajaks je na „Johan Krojf Areni“ u Amsterdamu ugostio Bešiktaš i ostvario najubjedljiviju pobjedu večeri – 4:0.

Poveo je golom 21-godišnjeg Kiana Fic-Jima, bivšem omladinskog reprezentativca Holandije čiji je otac Surinamac, a majka iz Hongkonga.

U drugom poluvremenu Turke su dotukli mladi Belgijanac Mika Gots (2) i Kenet Tejlor.

Ubjedljiv poraz doživeli su i Stefan Panić (igrao cio meč) i Darko Lemajić (rezerva) sa ekipom Rigas FS u Bukureštu protiv FCSB (4:1).

Roma je u jednom od najzanimljivijih mečeva prvog kola ugostila na Olimpiku ekipu Atletik Bilbaa i u finišu meča ispustila sva tri boda.

Vodila je posle prvog poluvremena golom pojačanja iz Đirone, Ukrajinca Artema Dovbika, na centaršut Španca Anhelinja.

Međutim, pet minuta prije kraja Aitor Paredes je udarcem glavom matirao Mileta Svilara – 1:1.

U poslednjoj utakmici prvog kola UEFA lige Evrope fudbaleri Totenhema ostvarili su rezultatski ubjedljivu pobjedu nad ekipom Karabaga.

Utakmica na stadionu Totenhema u Londonu završena je rezultatom 3:0 (1:0).

Meč je kasnio čitavih 35 minuta jer publika nije mogla da stigne na vrijeme na stadion zbog velike gužve u prestonici Velike Britanije.

Domaći tim je već od osmog minuta ostao sa igračem manje. Direktan crveni karton posle grubog faula dobio je rumunski defanzivac Radu Dragušin.

Međutim, gosti ne da nisu uspjeli da iskoriste brojčanu prednost nego su vrlo brzo primili gol. Strijelac je već u 12. minutu bio Velšanin Brenan Džonson posle asisencije Dominika Solankea.

Imali su gosti veliku priliku da pred kraj prvog poluvremena izjednače. Umjesto toga, ubrzo posle pauze na semaforu je pisalo 2:0. Gol posle kornera postigao je Pape Matar Sar.

Još bolju priliku Karabag je propustio u 68. minutu. Bisuma je skrivio penal, ali je Toral Bajramov sa 11 metara pogodio – prečku.

Konačan rezultat postavio je Dominik Solanke u 68. minutu i postao prvi igrač Totenhema, koji je postigao gol i bio asistent na debiju u nekom evropskom kupu još od 2007. godine kad je isto uspelo Darenu Bentu.

Crnogorski reprezentativac Marko Janković ušao u igru za Karabag u 74. minutu, dok je Marko Vešović i dalje van terena zbog povrede.