Zvezda u finišu slomila otpor Mege

0

Košarkaši Crvene zvezde uspjeli su posle trilera da izbjegnu sudbinu Partizana. Pobijedili su Megu sa 98:88 u 11. kolu ABA lige, pa trenutno imaju skor 10-1, dok je Mega na skoru 5-6.

Najefikasniji u sastavu Zvezde bili su Nemanja Nedović 23, Miloš Tedosić sa 21, Džoel Bolomboj sa 12 poena. Kod Mege, Nikola Topić je postigao 21, Uroš Plavšić 16, Nikola Đuršić 12, Andrija Jelavić 11 poena.

Prva dionica je pripala Megi, koji je koristila svježinu i energiju, jer je iza Zvezde ostalo duplo kolu Evrolige i dva bolna poraza od Valensije i Baskonije, pa je kontrolisala dešavanja na parketu. Mega je vodila sa 17:10, 27:20, a na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo 27:22.

Tokom druge dionice, Mega je ofanzivno stala, Zvezda je igrala odlično u odbrani, izabranici Marka Baraća do prvih poena su stigli na šest minuta prije kraja, a Zvezda je vodila sa 31:28. Nedugo zatim, Zvezda je pobjegla na 37:32, Mega brzo stigla do 37:37, a na kraju prvog poluvremena, vodila je Zvezda sa 48:40.

Raspoloženi za igru u napadu kod Zvezde, bili su Nemanja Nedovića sa 12, Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj sa po osam poena. Kod Mege, Uroš Plavšić je postigao 14, Nikola Đuršić 10, a Zvezda je neutralisala Nikolu Topića, koji je ubacio sam dva poena.

U nastavku meča, Mega je nastojala da stigne do egala. Serijom trojki, uz mnogo agresivniju odbranu, uspela je u tome – 52:52. Sferopulos je uzeo minut odmora, a Zvezda odgovorila Megi serijom 7:0. Mega je ekipa koja se nikada ne predaje, bez obzira šta piše na semaforu, pa je uoči poslednje dionice vodila sa 80:78.

Uslijedio je rat nerava. Mega je vodila sa 78:73, a briljirao je Nikola Topić, Zvezda stigla do 84:83. Đuršić je pogodio za 85:84, a zatim su uslijedila po dva napada bez poena. Davidovac je pogodio 2+1 za 87:85, a Mitrović donio Zvezdi plus četiri – 89:85. Tačku na dramu, stavio je trojkom Miloš Teodosić.

Zvezda nema vremena za odmor je slijedi duel sa Albom u Evroligi, a pobjeda je imperativ. U narednoj rundi regionalnog takmičenja, Zvezda gostuje ekipi SC Derbija, dok će Mega odmjeriti snage sa ekipom Splita u gostima.