Pao i Hanover, odluka sa Peristerijem

0

Protiv najtežeg rivala na kvalifikacionom turniru za Evro kup, vaterpolisti Primorca odigrali su najbolju partiju – Kotorani su savladali Vaspo Hanover sa 11:7 (4:3, 3:1, 2:2, 2:1) i danas će se za Peristerijem boriti za plasman u osminu finala.

Do ove sezone redovni učesnik Lige šampiona poveo je samo na startu preko Andrije Bašića, nakon čega su se domaćini pitali za sve u bazenu “Zoran Džimi Gopčević”.

Marko Mršić u finišu prve četvrtine i Nikola Marković sa dva gola u drugoj dionici su prvi put odveli Primorac na plus tri (6:3). Nakon pogotka iskusnog Draška Brguljana u prvom minutu treće četvrtine bilo je prvi put plus četiri (8:4). Ako je tada postojala dilema oko konačnog pobjednika, onda je definitivno razriješio upravo Brguljan u pretposlednjem minutu (11:7).

Brguljan je sa četiri gola predvodio pobjednike. Mršić je postigao tri, Marković dva, a Nemanja Vico i Petar Ćetković po jedan pogodak.

Na drugoj strani, tri gola je postigao Andrija Bašić.