Liga šampiona: Novi Beograd siguran nakon odmora, Zvezda namučila Pro Reko

0

Vaterpolisti Novog Beograda su nakon finala Regionalne lige prošle nedjelje, ponovo uzeli mjeru splitskom Jadranu na premijeri 12. kola A grupe Lige šampiona (14:7). Zvončac je na poluvremenu vodio 6:5, ali su domaći nakon odmora sa osam vezanih golova najavili ubjedljiv trijumf. Novobeograđane je do četvrt pobjede ove sezone nad Jadranom predvodio Dušan Mandić, sa tri gola. Na drugoj strani je Jerko Marinić-Kragić postigao dva gola.
U grupi B je sve poznato. Hanover se pobjedom na gostovanju direktnom rivalu u borbi za četvrto mjesto, OSC-u (17:12), praktično pridružio Pro Reku, Marseju i Jugu na fajnal-ejtu. Njemci su bili perfektni u napadu, postigli su čak 11 golova u napadima sa igračem više, a predvodili su ih Darko Brguljan i Ivan Nagajev sa po četiri pogotka. Bence Vigvari je sa tri pogotka bio najefikasniji u OSC-u, koji je pretrpio ćak peti poraz na svom bazenu (Pro Reko, Marsej, Jug i zbog kovid protokola Špandau).
Crvena zvezda je odigrala najbolju partiju u sezoni i zamalo iznenadila evropskog prvaka (12:14). Pro Reko je počeo silovito (3:0, 6:3), da bi domaći u drugom poluvremenu nekoliko puta izjednačavali i pružali otpor do poslednjih dva i po minuta. Veljko Tankosić je postigao tri gola, a od vaterpolista iz Herceg Novog, Filip Gardašević dva i Gavril Subotić jedan gol za domaće. U redovima pobjednika Đerđo Zalanki je bio najefikasniji sa četiri gola, dok je kapiten tima Aleksandar Ivović pogodio dva puta.
Francuski Marsej je pobjedom nad Steauom (15:10) nastavio da u stopu prati Reka. Dobro poznata imena ovdašnjim ljubiteljima vaterpola, Ugo Kruzija (4), Andrija Prlainović, Igor Kovačević, Ante Vukičević (po dva gola), nosili su tim Miloša Šćepanovića. Na drugoj strani, Tudor-Andrei Fulea je upisao „het-trik“.
Čak pet igrača je postiglo po dva gola u pobjedi Juga (12:9) nad Špandauom u čijim redovima su Dmitri Holod i Dimitros Nikolaides postigli po dva pogotka.
Rezultati – Grupa A: Novi Beograd – Jadran Split 14:7 (3:2, 2:4, 5:1, 4:0), subota: Barseloneta – Dinamo Tbilisi (12.30), Olimpijakos – Ferencvaroš (18.15), Breša – Radnički (19). Plasman: Breša 26, Novi Beograd 23, Barseloneta 20, Olimpijakos 19, Ferencvaroš 19, Radnički 13, Jadran ST 9, Dinamo 0.
Grupa B: Marsej – Steaua 15:10 (4:2, 4:2, 4:4, 3:2), Crvena zvezda – Pro Reko 12:14 (3:6, 3:1, 4:3, 2:4), OSC – Hanover 12:17 (1:4, 4:5, 4:4, 3:4), Jug – Špandau 12:9 (3:2, 4:3, 2:3, 3:1). Plasman: Pro Reko 33, Marsej 33, Jug 27, Hanover 17, OSC 13, Špandau 10, Steaua 4, Crvena zvezda 4.