Ideja kluba je jasna – stvaranje mladih igračica, razvoj talenata i stvaranje budućih reprezentativki Crne Gore

Crnogorska rukometna scena bogatija je za novi klub – zvanično je osnovan Ženski rukometni klub Lavice UDG, prenio je Sportfem.me.

Riječ je o klubu snažnog naziva i razvojnog karaktera, koga vode velika imena našeg rukometa.

Na čelu novog projekta biće Milena Raičević, Anđela Bulatović, Radmila Petrović i Sonja Barjaktarović, kao i trener Igor Marković.

Ideja kluba je jasna – stvaranje mladih igračica, razvoj talenata i stvaranje budućih reprezentativki Crne Gore.

– Karakter se gradi. On se gradi onda kada je teško, kada padate, pa morate da ustanete. Gradi se onda kada vas niko ne gleda, a vi ipak vrijedno trenirate i vjerujete da će vam se rad vratiti – poručila je Milena Raičević, kako prenosi Dan.

Takve vrijednosti biće i lekcije koje će pokušati da prenesu novim „lavicama“.

– Vjerujemo da ćemo uspjeti da prenesemo znanje koje smo stekle i iskustvo koje je iza nas. Znamo da je težak put pred nama, ali vjerujemo da će svaki prvi korak Lavica biti pravi, istrajan i da će djevojke vjerovati u sebe, što je i najvažnije – dodala je Raičević, dok je Anđela Bulatović naglasila: – Voljela bih da sve djevojčice koje dođu u Lavice shvate da uspjeh nije talenat. Uspjeh je navika. Navika da dođete na trening kada vam se ne dolazi. Navika da ustanete poslije poraza. Navika da vjerujete u sebe i kada mislite da niko drugi ne vjeruje u vas.

ŽRK Lavice UDG okupljaće igračice rođene 2010. godine i mlađe, koje će se takmičiti u Drugoj crnogorskoj i regionalnoj ligi.

Dio talentovanih rukometašica prešao je iz Budućnosti, ali u novom klubu ističu da nijesu osnovani da budu konkurencija bilo kome, već da doprinesu razvoju crnogorskog ženskog rukometa.

– Naš cilj je stvaranje igračica i novih reprezentativki – poručuju iz Lavica.

Upis novih članica je počeo, a sve zainteresovane djevojčice mogu se prijaviti putem zvaničnih kanala novog rukometnog kolektiva.

Tagovi