Teretni brod u Ormuskom moreuzu je napadnut danas nakon što je Bahrein saopštio da je Iran gađao bazu američke mornarice u toj zemlji. Napad u Ormuzu je prijavio Centar za pomorske trgovinske operacije britanske vojske, koji tvrdi da je posada bezbjedna i da nema štete po životnu sredinu.
Niko nije preuzeo odgovornost za napad, iako je Iran izveo sličan u četvrtak, koji su takođe prijavile britanske jedinice.
Ministarstvo spoljnih poslova Bahreina je ranije danas saopštilo da je Iran lansirao nekoliko dronova na tu zemlju i ciljao američku mornaricu.
(CDM)
