Poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević saopštio je da ministar odbrane Dragan Krapović (Demokrate) nije, kako tvrdi, „samo megafon i informator organizovanog kriminala, već je i dokazani lažov“.
U nastavku prenosimo Zirojevićevo saopštenje:
„Kao što sam danas najavio, objavljujem detalje vezane za kupovinu stana i garažnog mjesta, a za koje je Krapović pokušao lažno da me optuži da su kupljeni po cijeni nižoj od tržišne.
Predugovor o kupovini stana (zgrada još uvijek nije bila završena i puštena u upotrebu) potpisan je dana 22.10.2024. godine, kada je i ugovorena cijena kvadrata stana i garažnog mjesta. Konačni ugovor potpisan je tek 5.12.2025. godine iz razloga imovinsko-pravnih problema između investitora i države, zbog čega se niti jedan stanar određeni vremenski period nije mogao upisati kao vlasnik stana, iako je zgrada bila završena i spremna za useljenje. Predugovorom je definisana cijena kvadrata stana u iznosi 2100€/m2, kao i cijena parking mjesta u iznosu 14.000€.
Navedena sredstva, nakon odobrenja kredita kod Erste banke, preko računa su uplaćena investitoru na dan 19.12.2024. godine, umanjena za 10.000€ učešća koje je uplaćeno nešto ranije, od sredstava koja su predstavljala zajedničku bračnu ušteđevinu moje supruge i mene, uključujući i svadbene poklone. Prema podacima MONSTAT-a, prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori tokom 2024. godine iznosila je 1844€, dok je u Podgorici taj iznos 1810€. Dakle, gotovo 300€ manje nego što iznosi cijena kvadrata stana koju sam, kako Krapović tvrdi, platio sa popustom.
Nakon što je 5.12.2025. godine potpisan „Ugovor o prodaji nepokretnosti“, dana 15.12.2025. godine, od strane Uprave za nekretnine, izdato je rješenje kojim se dozvoljava promjena upisa na nepokretnostima. Nakon što je procedura i formalno završena kod Uprave za nekretnine, stan i parking prostor su u upisani na moje ime dana 3.02.2026. godine, što se može vidjeti u podacima Uprave za nekretnine, na web sajtu ekatastar. Ako Krapović ne zna kako, neka pita Borisa Bogdanovića.
Izvještaj Agenciji za sprječavanje korupcije, u slučaju promjene u iznosu većem od 5000€, podnio sam samo 2 dana kasnije, 5.02.2026. godine. S obzirom da je petljao po mojim imovinskim kartonima, Krapoviću ostavljam da sam pronađe kad sam, takođe u vanrednom izvještaju, Agenciji za sprječavanje korupcije uredno prijavio kreditno zaduženje i u kojem iznosu.
Od mene toliko, uz poruku da nekoga ko je čist, nikakvim lažima i izmišljotinama ne mogu uprljati. Pogotovo ne oni koji su od glave do pete prljavi i čija će imovina, ubijeđen sam, u nekom narednom periodu biti predmet detaljnih istraga nadležnih državnih organa“, naveo je Zirojević.

Ti pederi su jedno smeće obično smeće,na njih Srbi ne računaju,pi!!!!
STA JE KOPILE
ONO TALIJANSKO KOPILCE BAZDELJAVO
ZIKI TI SI KLASICNI PRIMJER NJEGOSEVE MUDROSTII U FUKARE OCI SPLACINE!!!
Ovo je trgovina i stilu mladjeg Marovica ili mesara Miljkovica…
Pare od svadbe??
Bogati neki svatovi.
I ovaj domobran misli kako je pametan i sve nas zeznuo…