Članovi Vlade Srbije saglasili su se da se posmrtni ostaci borca Jugoslovenske vojske u otadžbini Blagoja Jovovića prenesu iz Argentine i sahrane u Beogradu.
U saopštenju Vlade Srbije navodi se da se na taj način odaje počast Jovoviću koji je 1957. godine izvršio atentat na ustaškog poglavnika Anta Pavelića u Lomas del Palomaru, u Argentini.
Blagoje Jovović bio je borac Jugoslovenske vojske u otadžbini, a za dan atentata simbolično je utvrđen 10. april, datum kada je osnovana zloglasna Nezavisna Država Hrvatska, prenosi Tanjug.

Crna gora ce biti slobodna tek kada Blagoje dobije ulicu u rodnom Danilovgradu.
Neka, cuvace nam jos jednu veliku licnost sa nasih podnevlja u Beogradu..