Predsjednik DNP-a Milan Knežević objavio je video snimak iz Zete a gdje se vidi kako današnje nevrijeme po toj opštini raznosi čestice iz bazena crvenog mulja koje se nalazi pored KAP-a.

U više navrata su Knežević ali i mještani Zete pozivali da se pomenuti bazen sanira jer raznosi materijal koji je toksičan po zdravlje ljudi, pogotovo mještana Zete. Iako je Vlada obećavala da će sanirati pomenuti bazen, i pored najava pojedinih ministarstava da će se to dogoditi, do današnjeg dana se ništa konkretno, makar javno, nije uradilo po tom pitanju.

„Spajiću i Mujoviću, dok vi jedete suši u japanskom restoranu, šaljem vam slike iz Botuna i Srpske sa bazena crvenog mulja koji je trebalo da sanirate. Ovakva vam je svaka istina. I onda se čudite što nećemo glasati za izvještaj gradonačelnika. Da je pravde, a biće je, zbog ovog ekološkog genocida nad Zetom sad bi umjesto sušija jeli sardine u Spužu“, naveo je Knežević.

Tagovi