Po podacima do kojih je došla Borba, na čelu komisije koja vodi pregovore sa Hrvatskom, uključujući i one o razgraničenju nalazi se kadar DPS-a, državni sekretar u Ministarstvu vanjskih poslova (MVP), Periša Kastratović.

Dok saznajemo da Miodrag Lekić, kao višegodišnji uspješni abasador u Italiji i protivnik DPS-a, nije prihvatljivo rešenje, Ranko Krivokapić, Kastratović i njima slični dobijaju podršku MVP-a. kog vodi predsjednik BS-a, Ervin Ibrahimović.

Kastratović je specijalizovao spoljnu politiku i diplomatiju na Univerzitetu „Donja Gorica“ u Podgorici, čiji su osnivači Veselin Vukotić i Milo Đukanović.

U osjetljivom momentu za Crnu Goru, kada se treba izboriti za što bolji ishod pregovora, Vlada dopušta da joj glavni pregovarač bude „1/1“ kadar DPS-a i bivšeg režima, koji je uradio sve da nas potčini pred ovom državom.

Tagovi