Podgorička policija pretresla je na Veruši vikendicu Aleksandra Aca Šakovića, koji važi za bezbjednosno interesantnu osobu, a koji se nalazi u bjekstvu.

Policija je prilikom pretresa zaplijenila pušku i startni pištolj.

„Policijski službenici su, naime, postupajući shodno operativnim informacijama da ovo lice u navedenom objektu može imati skriveno oružje u ilegalnom posjedu, a na osnovu inicirane, a potom pribavljene naredbe od strane nadležnog suda, izvršili pretres navedenog objekta u mjestu Veruša, kojim su pronašli i oduzeli pušku nepoznate marke bez fabričkog broja i startni pištolj sa 12 komada municije“, saopštili su iz Uprave policije.

O svemu je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, koji će se naknadno izjasniti o kvalifikaciji događaja.

Podsjećamo, policija traga za Šakovićem zbog izdržavanja zatvorske kazne od sedam mjeseci, izrečene radi krivičnog djela falsifikovanje službene isprave u sticaju sa dva krivična djela navođenje na ovjeranje neistinitog sadržaja.

Šaković je nedavno uspio da pobjegne iz porodične kuće u Zagoriču kada je policija došla po njega kako bi ga sprovela „iza rešetaka“ u Spuž.

Tagovi