Srbi, gdje god da ste, ne dajmo nevine u kazamate, poručila je Vesna Bratić, bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta.

Ona je tim riječima reagovala na skandalozne presude suda u Prištini, kojom su učesnici događaja u Banjskoj osuđeni na dvije doživotne kazne i jednu kaznu od 30 godina zatvora.

„Advokati, mediji, svakog dana. Ovaj momak ovo nije zaslužio. Ovo bi mogao biti svako od nas! Nemojte samo staviti ogorčen ili tužan komentar! Pomozimo!“, napisala je Bratić na mreži X, uz fotografiju jednog od osuđenih.

Bratić je kasnije dodala:

„Dok kao dobri kmetovi pitate i odgovarate koje kriv i pominjete sadnju tikve s đavolom kao krivicu ovog momka, vi kao da zaboravljate da se radi o okupiranoj i otetoj zemlji. U takvim uslovima Srbin ne može biti optužen za terorizam i napad na ustavni poredak. Poredak čega?“, upitala je Bratić.

Tagovi