Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je da će Skupština Srbije danas poslati odgovor na mišljenje Venecijanske komisije o setu pravosudnih zakona i naglasio da mišljenje komisije pokazuje da su izmjene urađene u skladu sa standardima, ali da će možda biti potrebno da se određene norme dodatno pojasne ili razrade.

„Venecijanska komisija donosi mišljenja, ona su savjetodavna, i ona govore o ispunjenosti određenih standarda. Srbija ima dugogodišnju saradnju sa Venecijanskom komisijom i mi sada ulazimo u jednu proceduru.

Danas će biti poslat i odgovor Srbije, odnosno odgovor Skupštine, daće se određeni komentari, i sama Venecijanska komisija, odnosno eksperti, onda ulaze u jednu stručnu debatu i to su ti standardi koje pratimo”, rekao je Vujić gostujući u Jutarnjem dnevniku RTS-a na pitanje o mišljenju Venecijanske komisije povodom seta pravosudnih zakona koji su usvojeni na predlog poslanika Uglješe Mrdića.

Ministar je istakao da se iz mišljenja Venecijanske komisije koje je juče predstavila predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić može zaključiti da su sve izmjene urađene u skladu sa standardima Venecijanske komisije, ali da postoji mogućnost da će biti potrebno da se određene norme dodatno pojasne ili razrade.

(Politika)

Tagovi