Bošnjaci su uvijek bili na strani građanske, demokratske i evropske Crne Gore i to su pokazali konkretnim odlukama, poručili su iz Bošnjačke stranke (BS) u čestitki povodom 22. marta – Dana Bošnjaka u Crnoj Gori.
Iz te partije čestitali su taj datum svim Bošnjacima u Crnoj Gori.
“Na današnji dan sa ponosom se prisjećamo istorijske odluke o donošenju Deklaracije o reafirmaciji nacionalnog imena Bošnjak, čime je potvrđena opredijeljenost za povratak tradicionalnog i istorijskog naziva ovog naroda”, kaže se u saopštenju.
Navodi se da od tada Bošnjaci u Crnoj Gori nose nacionalni naziv Bošnjak, a govore maternjim, bosanskim jezikom, što ih, kako su kazali iz BS-a, trajno povezuje sa ostalim sunarodnicima koji žive u drugim državama regiona.
Iz te partije su naglasili da su, kao autohton i državotvoran narod u Crnoj Gori, Bošnjaci uvijek bili na strani građanske, demokratske i evropske Crne Gore.
„To su pokazali i konkretnim odlukama kada se radilo o obnovi nezavisnosti, glasanju za članstvo u NATO i danas, pružanjem snažnog doprinosa EU integracijama Crne Gore”, navodi se u saopštenju.

Je li i dalje u vasoj partiji osoba koja stranu drzavu smatra svojom, a CG stranom drzavom
Da li su za vas drzavni simboli cg vjecni i da li ih prihvatate kao svoje
Veoma bitna pitanja
Ma kakve gluposti od poturica.hahahahahaha
A sjutra bi nas Turskoj dali,olos jedna prava!!!Nego nisu oni krivi!!!!Kriv je onaj ko ih ubaci u vlast!!!!
Danasnji bosnjaci tj potomci poturcenih Srba su uvjek bili uz svakog okupatora a protiv pravoslavlja. Cak su uvjek bili gori od okupatora i veca zvjerstva pravili. Ovo je jedina i prava istina i to znamo i mi i oni. E sad sto smo opet pod nekom vrstom okupacije zapad-NATO a sto je na vlast odavno kvinslinska izdajnicka klika i sto sluze njihovim interesima a na stetu svojeg naroda, to pogoduje muslimanima i albancima i to uveliko koriste. Samo pogledajte kako su ufatili zamah pa se jogune i vrijedjaju i lazu li lazu. A dobro su se stidjeli svojeg izdajstva i nedjela sve dok Milu zapadna bolesna elita ne naredi da bude antisrbin i antipravoslavac a posto su Crnogorci prevrtljiv, potkupljiv i poltronski narod, dobar dio ga je slijedio u prodaji dushe zarad sake eura i naravno da su muslimani to rado docekali i ucestvovali i svim antipravoslavnim nedjelima.
Сува истина Раде…ко не зна истурчене осунећене балије што тукну на ужегли лој не зна ништа….ни историју ни сад ни сјутра.
Они су тројански коњ и ЦГ и Србије они чекају да се накоте и заузму територију управо по границама општина које им је дрпс дао како овамо тако и у НП санджаку и споје се преко Горажда са Сарајевом.
У том им помаже и мали мујовић и хаотични неуређено спајић поклањајући зетски србско ћемовско поље да граде највећи исљамски центар после Истанбула са ракетом од 178 метара а имају сулејманије у бару на 5000 квм .све планирано и све у правом моменту а политичари профане душе знаку све али Милије привилегије кад их убио ко што ће.