Napomena: U rubrici REZIME DANA novinari portala Mozzart Sport koriste podatke kladionice Mozzart o najigranijim parovima tog dana i na osnovu toga sumiraju koji su od najigranijih parova prošli, a koji nijesu.
ZAOKRUŽENO
NAPOLI – TORINO (tip 1, kvota 1,62) – rezultat 2:1
Derbi kumova. Na jednoj strani Antonio Konte na klupi Napolija, na drugoj Roberto D’Aversa, kojem je strateg Napolitanaca krstio dijete. Popusta ipak nije bilo.
Napoli silno oslabljen, bez osmorice startera, uspio je da dobije meč koji ga drži na bezbjednoj udaljenosti u odnosu na Komo i ostale rivale u borbi za mjesto u Ligi šampiona – 2:1.
BAJERN – BORUSIJA (M) (tip 1, kvota 1,20) – rezultat 4:1
Novi petak – nova radost za Bavarce. Na Alijanc arenu stigao je Menhengladbah, ali nije imao mnogo šansi protiv Kompanijeve mašine.
“Ždrepci” su se držali nešto više od pola sata, ali kada je Luis Dijas probio zid ispred mreže, sve je bilo riješeno – 4:1.
VULVERHEMPTON – LIVERPUL (tip 2, kvota 1,55) – rezultat 1:3
Samo tri dana nakon bolnog poraza i primljenog gola u nadoknadi u okviru Premijer lige, Liverpul se vratio na Molinju i pokazao potpuno drugo lice.
Ekipa Arnea Slota demonstrirala je karakter i kroz dominantno drugo poluvrijeme slavila rezultatom 3:1 (0:0), čime je ovjerila kartu za četvrtfinale najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.
SELTA – REAL MADRID (tip 2, kvota 2,30) – rezultat 1:2
U prvom meču 27. kola španskog prvenstva Real je pobijedio Seltu u Vigu 2:1 (1:1), iako je domaćin bio bolji rival.
Konačno je Borha Iglesijas postigao prvi gol protiv madridskog kluba na 12. utakmici, a mogao je još koji. Na kraju je Jago Aspas propustio veliku priliku za vođstvo jer je njegov šut završio na stativi, dok je Valverde imao sreće da pogodi mrežu za pobjedu Reala.
ZAMALEK – AL ITIHAD ALEKSANDRIJA (tip 1, kvota 1,47) – rezultat 1:0
U Egiptu se lopta i dalje kotrlja. Zamalek i Al Itihad iz Aleksandrije odigrali su meč 21. kola egipatske lige, a velikan iz Gize opravdao je ulogu favorita i slavio minimalnim rezultatom.
Gol odluke postigao je 29-godišnji napadač Naser Mansi u 11. minutu. Zamalek je trenutno lider sa tri boda više od Piramidsa i Al Ahlija koji dijele drugo i treće mjesto.
FAMALIKAO – ARUKA (tip 1, kvota 1,72) – rezultat 1:0
Važna pobjeda Famalikaa u borbi sa Žil Visenteom za peto mjesto u portugalskoj Primeiri, koje bi trebalo da vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.
Presudan trenutak dogodio se u 82. minutu kada je mrežu Aruke zatresao Rodrigo Pinjeiro.
ŠALKE – BILEFELD (tip 1, kvota 1,90) – rezultat 1:0
Šalke je u duelu 25. kola Cvajte savladao Arminiju iz Bilefelda 1:0. Gol odluke postigao je Džeko u 15. minutu.
Turski štoper Mertdžan Ajhan pogodio je prečku poslije kornera, a lopta se odbila do usamljenog Džeka koji je pogodio za 1:0 i stigao do petog gola na sedmoj utakmici u Cvajti, uz tri asistencije.
PRECRTANO
PSŽ – MONAKO (tip 1, kvota 1,40) – rezultat 1:3
Živa je trka za titulu u Francuskoj. Monako je u meču 25. kola savladao Pari Sen Žermen na Parku prinčeva rezultatom 3:1 (1:0).
Monako je prije dvije sedmice pobijedio Lans, ali je potom doživio poraz od istog rivala. Lans sada ima veliku šansu da priđe PSŽ-u na samo bod zaostatka ukoliko savlada Mec.
HERAKLES – UTREHT (tip 2, kvota 2,15) – rezultat 0:0
Potpuna nula na otvaranju kola u Erediviziji. Bodom može da bude zadovoljniji Herakles, koji je posljednji na tabeli, dok je Utreht osmi i bori se za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije.
Herakles je tako stigao do 18. boda iz 26 utakmica, a u završnici sezone pokušaće da izbori makar 16. mjesto i baraž za opstanak.
PRESTON – OKSFORD (tip 1, kvota 2,10) – rezultat 1:3
Krucijalni bodovi za tim koji se grčevito bori za opstanak u Čempionšipu. Oksford je slavio na gostovanju Prestonu i privremeno izašao iz zone ispadanja.
Preston ovaj poraz neće previše boljeti jer se nalazi u sredini tabele i nema realne šanse ni za baraž za Premijer ligu, ali ni za ispadanje iz lige.
(Mozzart Sport)
