„Povodom neprimjerenih i uvredljivih komentara upućenih ministarki Nišić na društvenim mrežama, smatram svojom obavezom da reagujem i da jasno stanemo u zaštitu dostojanstva, integriteta i rada žene koja odgovorno i posvećeno obavlja svoju funkciju“, saopštila je Jovana Dragović, predsjednica Asocijacije žena Pokreta Evropa sad.

Kako navodi, najoštrije osuđuje govor mržnje, omalovažavanje i lične diskvalifikacije koje nemaju nikakve veze sa suštinom predloženih zakonskih rješenja niti sa javnim interesom.

„Kritika je legitimna i poželjna u demokratskom društvu, ali vrijeđanje, etiketiranje i pokušaji degradacije po bilo kom osnovu nijesu i ne smiju biti način javne komunikacije“, saopštila je ona.

Ministarka Nišić je, tvrdi Dragović, obavljajući svoju dužnost, radila u skladu sa zakonom i u interesu građana. Umjesto da se vodi argumentovana rasprava o konkretnim politikama i mjerama, svjedočimo pokušajima da se pažnja skrene na lični nivo, što predstavlja nedopustiv oblik pritiska i obeshrabrivanja žena u politici.

Posebno, kako objašnjava, zabrinjava činjenica da se žene na javnim funkcijama i dalje češće suočavaju sa neprimjerenim komentarima i uvredama, što jasno pokazuje da kao društvo moramo još snažnije raditi na kulturi dijaloga, međusobnom poštovanju i ravnopravnosti. Odnosno, da isti ne prestaju.

„Asocijacija žena Pokreta Evropa sad pruža punu podršku ministarki Nišić u njenom daljem radu i ostaje dosljedna borbi za veće učešće i zaštitu žena u javnom i političkom prostoru“, zaključila je u saopštenju.

Tagovi