Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su podnijeli krivičnu prijavu protiv jedne osobe zbog protivpravnog zauzimanja zemljišta, saopšteno je iz Uprave policije.
Naime, kako navode u saopštenju, sumnja se da je S.H. iz Bijelog Polja bez saglasnosti vlasnika protivpravno zauzeo dio katastarske parcele koja se nalazi u suvlasništvu države Crne Gore i drugih subjekata i izveo građevinske radove, nasipajući šljunkovito-zemljani materijal na ukupnoj površini od 959m2, privodeći ga namjeni radi lagerisanja poljoprivrednih mašina za potrebe preduzeća čiji je vlasnik.
Iz Policije dodaju da je protiv njega podnijeta krivična prijava u redovnom postupku, po nalogu tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju.
