Službenici Uprave policije su, preduzimajući aktivnosti na obezbjeđenju stabilnog javnog reda i mira u gradskom jezgru, a povodom odigravanja današnje utakmice na Gradskom stadionu „Pod Goricom“ u Podgorici, koja se sa početkom u 14.00 časova odigrala između FK „Budućnost“ i FK „Sutjeska“, lišili slobode R.P (18) iz Nikšića, navijača navijačke grupe „Vojvode“, kod kojeg su pregledom, prilikom pokušaja ulaska na stadion, pronađena i oduzeta pirotehnička sredstva – baklja i petarda, saopšteno je iz Uprave policije.
Iz Policije su kazali da će R.P. u skraćenom postupku, uz zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, biti priveden Sudu za prekršaje u Podgorici, zbog počinjenog prekršaja iz čl. 30 Zakona o sprječavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama.
Takođe, policija je, pregledom dva autobusa kojim su „Vojvode“, navijači FK „Sutjeska“, iz Nikšića doputovali na utakmicu u Podgoricu, sakriveno u bunkerima autobusa pronašla i oduzela sljedeće predmete i materije: 13 komada pirotehničkih sredstava – baklji, pirotehničko sredstvo – petardu „mamba“, kuhinjski nož, drvenu palicu, ručno pravljenu cigaretu sa biljnom materijom zelene boje za koju se sumnja da je marihuana i PVC zamotuljak sa biljnom materijom zelene boje za koju se sumnja da se radi o marihuani.
„Fudbalska utakmica između FK „Budućnost“ i FK „Sutjeska“ protekla je u najboljem redu, bez narušavanja javnog reda i mira.Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, uz podršku policijskih službenika drugih organizacionih jedinica, danas preduzimali preventivne mjere i radnje u vrijeme prije odigravanja utakmice, za vrijeme odigravanja i nakon završetka utakmice“, naveli su u saopštenju.
Navedena utakmica je od strane Fudbalskog saveza Crne Gore prethodno proglašena utakmicom povećanog bezbjednosnog rizika, te je policija iz tog razloga danas bila prisutna na ključnim tačkama sportskog objekta, u njegovoj neposrednoj okolini, kao i na pravcima kretanja navijača, kako bi se sportski događaj realizovao u bezbjednoj, fer i sportskoj atmosferi.
