Mihajlo Asanović, predsjednik Opštine Zeta, oglasio se povodom privremenog zatvaranja gradilišta kolektora u Botonu, koje je naložila
„Uvaženi građani Zete i cijele Crne Gore, nalazimo se u Botunu, gdje je građevinska inspekcija naložila zatvaranje gradilišta u koje je Opština Podgorica krenula protivustavno, protivzakonito i mimo svih dozvola da gradi sa 860 policajaca u gluvo doba noći“, izjavio je Asanović, pa nastavio:
„Mi smo 22. januara podnjeli zahtjev za inspekcijski nadzor glavnom državnom inspektoru Novaku Lakušiću i, kao što vidite, oni su danas oko 13 časova izvršili inspekcijski nazor i naložili zatvaranje radilišta. Ovdje su, kao što smo ponavljali u predhodnom periodu, uočene mnoge manjkavosti. Ovdje je pogažen i zakon i ustav Crne Gore. Ovo je jedna sramota koja se desila u prethodnom periodu i oni koji su odgovorni za ovo moraju odgovarati“, rekao je predsjednik Opštine Zeta.
Pozvao je Tužilaštvo da reaguje.
„Sa ovog mjesta pozivam Tužilašto da ispita slučaj – kako je neko dozvolio ovoj turskoj kompaniji da uđe u radove bez dozvole i sa mnogim manjkavostima koje su posjedovali. Ono što tražimo od Tužilašta je, takođe, da procesuira odgovorni za ovo. A najodgovorni su direktor vodovoda Aleksandr Nišavić i gradonačeni Podgorice Saša Mujović“, poručio je Asanović.

BORITE SE ZA ZIVOT SRBI!!!!!❤️🩵🤍 BORITE SE!!!!!PADAJ SILO I NEPRAVDO!!DOLJE GADNI MUJOVIC I KRAVATAS LOPOV🤗
Mujo mora podnjeti ostavku najgori GN ljudi neznaju sta rade
Turska firma nije kriva za bilo sta oko dozvola za rad.
Drzava CG i gradjani ce placati penale i stetu
Turskoj firmi koja ce preci 100 miliona eura.
A Podgoriva,Zeta i taj kraj ce bankrotirat u narednim godinama.
Vi iz Zete svesno po nagovoru Srbije i Vucica
unistavate svoju drzavu CG.
Lupetas, dosadan si sa vucicem vise milov dzuboksu.