„Nijednog momenta nisam pomišljala da dignem ruku na sebe. Vidim vrednost života i u nekim drugim stvarima, pre svega u tome što sam majka i što imam profesionalni život nisam htela da odustanem. Sve kroz šta sam prošla je velika trauma. Ovim putem bih pružila podršku svim drugim ženama i devojkama koje prolaze kroz isto ili sličn“, poručila je bivša državna sekretarka, Mirjana Pajković.
Crnogorsku političku scenu poslednjih nedelja potresa afera sa eksplicitnim snimcima u kojoj su, prema tvrdnjama medija, umešani bivši državni službenici Dejan Vukšić i Mirjana Pajković. Pajković, bivša državna sekretarka u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, odlučila je da progovori javno i otkrije kroz šta je sve prošla nakon što su privatni snimci procurili u javnost.
Javna ličnost i karijera
Tokom mandata u Ministarstvu, Pajković je rukovodila Direktoratom za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda, zalažući se za prava građana i aktivno učestvujući u debatama o položaju žena u Crnoj Gori i regionu.
Pored političkog angažmana, pažnju javnosti privukla je svojim snažnim prisustvom na društvenim mrežama, posebno Instagramu, gde je redovno delila modne kombinacije i trenutke iz privatnog života. Njene objave često su izazivale reakcije javnosti, a Pajković je više puta isticala da politika i estetika ne moraju biti u sukobu.
„Ljepota ne mora biti skromna. Naprotiv, treba da zrači, sija i osvaja prostor energijom“, poručivala je Pajković, naglašavajući da žene u javnom prostoru ne bi trebale odustajati od svog identiteta kako bi bile shvaćene ozbiljno.
Posebno je isticala da lični izgled i profesionalni nastup predstavljaju odgovornost javnih funkcija: „Naš izgled je naš izlog. Ako neko ne vodi računa o sebi i svom javnom nastupu, postavlja se pitanje kako će voditi računa o drugima.“
Prijetnje i eksplicitni snimci
Pajković tvrdi da je bila izložena pretnjama i uceni od strane Dejana Vukšića, bivšeg direktora ANB-a i tadašnjeg savetnika predsednika Crne Gore Jakova Milatovića. Ona je na Instagramu objavila deo prepiske i audio-snimke razgovora sa Vukšićem, za koje tvrdi da dokazuju da joj je pretio objavljivanjem kompromitujućih fotografija i snimaka.
„On mi je rekao da za mene neće biti mesta ni života u Crnoj Gori, i da će moj šef videti nešto što mene kompromituje“, izjavila je Pajković. Pretnje su, kako tvrdi, dolazile čak i sa fiksnog telefona iz kabineta predsednika Milatovića.
Pokušaji da se obrati predsedniku za pomoć nisu urodili plodom. „Imala sam njegov broj telefona, poslala sam mu ljubaznu, pristojnu poruku i video-snimke pretnji od strane njegovog savetnika. Nisam dobila odgovor“, rekla je Pajković, naglašavajući frustraciju zbog nedostatka institucionalne podrške.

Jadna si ti majka, objasni djeci sta znace oni snimci i dje dahces govoreci dubboko, sram te bilo, 70 posto vas je takvim.h u ministarstvima!
Na funkciju i nije dosla po pameti, vidi se sta su joj glavni aduti, sram je bilo drolj..a
Čega bi trebalo da se stidi i pokrije po glavi, ista persona izigrava moralnu čistotu i poštenje!!! Ogavno je gledati porno snimke te poznate funkcionerke i javne ličnosti ! Trebalo bi da snima filmove za odrasle…..
Molim vas,ova žena ima sud,i to se tu završava.
Pa što ne diže ruku na sebe ? Pa svi tvoji snimci i prije seksa govore da si opaljena. Recimo onaj kad si polugola na sankama. To ,kao i svo tvoje ponašanje pametnome dosta. Nije jasno zašto ti uopšte daju prostor u medijima. Dakle, dobra ti je pomisao na samoubistvo i uradi to. Ako ti je lakše pobedi i Idu sa sobom .predlažem skok u Moračiu ali na suvo…
Glupog li naslova, pa da se htjela ubijati, ne bi se gola trtila… pitanje je ko je, tj. za čiji interes je opošljavala ovo, da bi diskreditovala Vukšića, kako se ne bi prijavio za sudiju Ustavnog suda. Opasna je, ovo je glib, a blentavi muškarci naivni.