Za Žakea se, prema navodima iz Francuske i Engleske, interesuju i Bajern Minhen i Liverpul.

Štoper Rena Žeremi Žake izrazio je želju da karijeru nastavi u Čelsiju, uprkos interesovanju više evropskih klubova.

Pregovori između Rena i Čelsija su u toku, ali posao oko 20-godišnjeg francuskog defanzivca za sada ne ide lako. Klub iz Bretanje bi idealno želio da zadrži mladog štopera do ljeta, zbog čega je realizacija transfera u januarskom prelaznom roku prilično komplikovana.

Za Žakea se, prema navodima iz Francuske i Engleske, interesuju i Bajern Minhen i Liverpul, ali sa planom da eventualnu kupovinu realizuju tokom ljeta. Ren je postavio cijenu od 65 miliona eura, dok Čelsi za sada nije spreman da ispuni te finansijske zahtjeve.

Londonski klub je u međuvremenu povukao štopera Arona Anselmina sa pozajmice u Borusiji Dortmund, ali još nije izvjesno da li će on ostati na „Stamford Bridžu“ do kraja sezone. Čelsi je u pobjedi protiv Kristal Palasa imao petoricu štopera u sastavu, dok se jedan od defanzivaca nalazi na pozajmici u Strazburu, a dvojica su trenutno povrijeđena – Levi Kolvil i Tosin Adarabiojo.

Kao alternativne opcije u januaru pominju se i štoperi Bornmuta i Koma, među kojima su Markos Senesi i Jakobo Ramon. Senesi, kome ugovor ističe na ljeto, mogao bi tada da bira među najvećim klubovima Evrope, ali je Bornmut izuzetno nevoljan da ga pusti već sada.

Zanimljivo je i da je Žake visoko cijenjen kod novog trenera Čelsija Lijama Rozniora, koji je imao priliku da ga vidi uživo u novembru, kada je Ren ubjedljivo savladao Strazbur u francuskom prvenstvu.

(Mozzart Sport)

Tagovi