Dvadesetčetvorogodišnjak priveden nakon napada na sugrađanina i prijetnji policajcu, protiv njega podnijete krivične prijave
Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić uhapsili su D.Š. (24) iz tog grada zbog fizičkog napada na jednog građanina, oštećenja imovine i prijetnji policijskom službeniku.
Kako je saopšteno iz policije, postupali su po prijavi građanina koji je naveo da mu je nepoznato lice uputilo uvrede, a potom ga fizički napalo, zadavši mu udarac stisnutom pesnicom u predjelu glave. Oštećeni je takođe prijavio da je isto lice oštetilo njegovo vozilo koje je bilo parkirano u jednoj ulici u Nikšiću.
Policijska patrola je po dolasku na lice mjesta zatekla oštećenog i D.Š., koji je potom doveden u službene prostorije policije. Nakon prikupljenih obavještenja, D.Š. je lišen slobode zbog prekršaja iz članova 7 i 10 Zakona o javnom redu i miru, koji se odnose na vrijeđanje, drsko ponašanje i fizički napad, te je priveden sudiji za prekršaje u Nikšiću.
Na licu mjesta izvršen je uviđaj, kojim je konstatovana materijalna šteta na vozilu oštećenog.
Iz policije navode i da je tokom dovođenja u službene prostorije D.Š. policijskom službeniku uputio uvredljive i prijeteće riječi, zbog čega je, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, dodatno lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
Protiv njega je nadležnom tužilaštvu podnijeta i krivična prijava zbog krivičnog djela uništenje i oštećenje tuđe stvari.
