Iz Uprave policije su saopštili da je pljevaljska policija podnijela krivičnu prijavu protiv I.K. (44) iz Podgorice zbog sumnje da je izvršio prevaru.
On je, kako se sumnja, lažnim prikazivanjem i prikrivanjem činjenica doveo u zabludu jednu stariju osobu i lažno se predstavljajući naveo da mu preda novac u iznosu od 380 eura.
“I.K. se ovoj starijoj osobi, koju je sreo na ulici u Pljevljima, predstavio kao njen rođak, zatraživši od nje novac. Nakon što su otišli do stana oštećene kako bi uzela novac u iznosu od 380 eura koji je izvršilac zatražio da mu preda, on je iz njenog stana otuđio i 50 eura, pričinivši joj na taj način štetu u ukupnom iznosu od 430 eura”, navodi se u saopštenju.
Osumnjičeni se, zaključuju, trenutno nalazi u UIKS-u, takođe zbog sumnje da je izvršio isto krivično djelo na štetu drugih osoba, u nekoliko gradova u Crnoj Gori.
