Saopštenje „Studenata u blokadi“ u kom su udarili redom na druge blokadere: advokata Srđana Kovačevića iz zborova Novog Sada, profesora Tanasija Marinkovića i tzv. anketnu komisiju, potom na grupe Mladi Borba, Sviće, Bravo, omladine stranaka – ne samo što je izazvalo veliku konfuziju u redovima podržavalaca blokadera i ogorčenje opozicije iz čijih se redova već uveliko vodi rat (neki bi rekli odbrambeni) protiv studenata blokadera, već je postalo svojevrsna potvrda svih Kurirovih saznanja i tekstova upravo o ličnostima i organizacijama iz saopštenja!

Kao i mnogo puta do sada za ovih godinu dana koliko svedočimo protestima, blokadama, zahtevima – istraživačke priče Kurira o pozadini svega što nam se dešava, o interesnim grupama i interesima pojedinaca pokazale su se kao istinite…

Razumeli smo i videli dalje još na samom početku „spontanih protesta“, naše procene i saznanja bili su tačni, nazivali smo stvari pravim imenom, da bismo danas došli do toga da istu analizu ispostave oni koje smo i upozoravali na (ispostaviće se – fatalne) pogrešne poteze – studenti u blokadi.

Đilasov advokat
Posle plenumaškog takozvanog Velikog sastanka delegata (VSD) izdato je saopštenje u kojem su Studenti u blokadi javnost obavestili o „svim pritiscima kojima odolevaju“. To su, kako su naveli, uradili kako bi sprečili milione građana da upadnu u zabludu, odnosno da slučajno ne bi pomešali interesne grupe sa legitimnim strukturama Studentskog pokreta.

Prvi na listi interesnih grupa/lica u saopštenju studenata blokadera je advokat Srđan Kovačević.

– Novosadski zborovi su, naročito tokom proteklih meseci, bili pod značajnim uticajem advokata Srđana Kovačevića, osobe tesno povezane sa opozicionim strankama i političarima u Novom Sadu. Srđan Kovačević je, zbog svog antidemokratskog i destruktivnog delovanja, izgubio poverenje svog matičnog zbora. Postoje jasne indicije da zloupotrebljava položaj i pokušava da instruiše nekolicinu studenata kako bi uticao na odluke plenuma po pitanju političke artikulacije – navodi se u saopštenju.

Kurir je o Srđanu Kovačeviću pisao u više navrata, ukazujući upravo na sve ovo što su studenti u blokadi poručili milionima građana. Ukazali smo, još pre dva meseca, da postoje pojedinci iz senke koji preko blokada i protesta reketiraju privrednike po Srbiji.

Jedan od takvih je Srđan Kovačević, advokat Dragana Ðilasa, siva eminencija blokadera u Novom Sadu i glavni iznuđivaè novca od, na različite načine, ucenjenih ljudi.

– Dok blokaderi na ulicama Novog Sada svakodnevno demoliraju grad, kompletnom operacijom iz senke rukovodi advokat reketaš Srđan Kovačević, koji plaši poznate i velike firme kako bi im iznudio novac – otkrio nam je početkom oktobra naš izvor.

Takođe, otkrili smo da je Đilasov advokat i glavni finansijer portala Razglas.news koji je pokrenut neposredno nakon tragičnog pada nadstrešnice na Železnièkoj stanici u Novom Sadu, što ukazuje na to da Kovačević sa svojim ljudima odmah nakon nesreće napravio plan kako da to iskoristi u političke svrhe, ali pre svega kako bi ostvario finansijsku dobit!

Tada smo vrlo jasno postavili pitanje – Zašto Tužilaštvo ćuti dok Srđan Kovačević ucenjuje „nepodobne“ privrednike i ko će građane da odbrani od zborova?

(KURIR)

Tagovi